r12

 Sevgili Yılmaz Tatlıses seni sevgiyle saygıyla rahmetle anıyoruz!

 

Adnan PekakAdnan Pekak      (D…………./Ö……………)

1960’lı yıllarda büyük çıkış yapıp, o dönemler de ortalığı kasıp kavuran, şöhret merdivenlerini kısa sürede tırmanan ünlü sanatçı… Aynı dönemin çıkış yapan ismi Zeki Müren’in en dişli rakibidir, Pekak.

Zeki Müren ile aralarındaki sürtüşme kısa sürmüş, 1970’lerde gırtlağındaki problem nedeniyle ortalıktan kaybolmuştur. En son 1982’de bir filmde rol almıştır, sonra da tekrar kaybolmuştur.

 “Bir dost bulamadım gün akşam oldu, yeşil ördek gibi, kaz mezarcı, beklerim her gün bu sahilde, bak yeşil yeşil “ gibi pek çok esere sesiyle can vermiş, 1959’da Sokak Şarkıcısı, 1960’ta Ben Masumum, 1982’de de Umut / Aşk Dilencisi filmlerinde başrol oynamıştır.

Yılların sanatçısı, Zeki Müren’nin rakibi, 1960’ların billur sesi Adnan Pekak’ın cenazesine en yakınları bile katılmadı. Hülya Darcan’ın öz dayısı olan Pekak, son yolculuğuna uğurlanırken ne Bergüzar Korel ne de Darcan vardı.

4 gün ağzını açamayan, sadece dudaklarının arasından verilen suyla beslenen Adnan Pekak, akşam saatlerinde, evinde vefat etti. Pekak’ın cenazesi  Ankara Karşıyaka Mezarlığına defnedildi.

Pekak defnedilirken, cenazesine sanat camiasından sadece; Ankaralı Taner Tunç ve Mehmet Yüzüak katıldı. Zamanın billur sesli sanatçısı için bugün kimse son görevini yerine getirmedi!

Yorum yapmaya iznin yok!