r12

 Sevgili Yılmaz Tatlıses seni sevgiyle saygıyla rahmetle anıyoruz!

 

Toygar Işıklı1974 yılında Gölcük ' te doğan müzisyen ilk-orta-lise eğitimimi Karamürsel ve Gölcük ' te tamamladı. Lisans eğitimini Marmara Üniversiesi Müzik Eğitimi Bölümü Şan anadalından mezun olarak tamamlayan besteci ardından Müzik İleri Araştırmalar Merkezi Kompozisyon ( Bestecilik ) master programından mezun oldu. Halen İ. T. Ü . Müzikoloji ve Müzik Teorisi Doktora programına devam etmekte olan müzisyen tüm bu eğitim dönemimde Klasik Batı Müziği 20. yy müziği Caz Klasik Türk Müziği üzerine Hasan Uçarsu Kamran İnce Pieter Snapper David Osbon Şehvar Beşiroğlu Nail Yavuzoğlu gibi önemli besteci ve hocalar ile çalışmalarda bulundu.

Televizyon ve Sinema sektörüne 2003 yılında giren besteci; sırasıyla Gece Yürüyüşü ( tv dizisi ) Çeşm-i Bülbül ( tv dizisi ) Türev ( Sinema filmi- 42.Altın Portakal fesivali )( En iyi film )( En iyi Kadın oyuncu ödülleri ) 21 ( Kültür Sanat programı ) Rengahenk ( Kültür Sanat programı ) Yaprak Dökümü ( tv dizisi ) Kırık Kanatlar ( tv dizisi ) Kadınlar ve Erkekler ( show programı) Tutsak ( tv dizisi ) Eksik Etek (tv dizisi) Dudaktan Kalbe (tv dizisi) Menekşe ile Halil (tv dizisi) isimli yapımların müziklerini yaptı

Müzisyenin Gölcük Depremi icin bestelediği Gölcük ' te Sessizliğin Sesi adlı eseri Halıcı beste yarışmasında finalde yarışıp yurtdışındaki birçok web sitesinde en çok dinlenenler arasına girdi ve Editörlerin ilk 10 sıralamalarında yer aldı.

Ayrıca bircok solist ile ( Sibel Tüzün Yonca Lodi Emre Altuğ Harun Kolçak Gülay Hazal Suavi Edip Akbayram) bas gitarist söz yazarı besteci ve aranjör olarak çalışmalarda bulundu.

Yorum yapmaya iznin yok!