r12

 Sevgili Yılmaz Tatlıses seni sevgiyle saygıyla rahmetle anıyoruz!

 

Murat KekilliMurat Kekilli  18 Nisan 1968 Adana.. İlk olarak karpuz tarlasında çalışan sanatçı hayatına ekonomik zorluklarla başlamıştır. Bir arkadaşının vasıtası ile piyano ile tanışan Murat Kekilli adeta müziğe aşık olmuştur. Liseye kadar olan eğitimini Adana’da tamamlamış olan Murat Kekilli 1989 yılında askerliğini yapmak için şehrinden ayrılır ardında Adana’ya dönen Murat Kekilli 1993 yılında Adana Devlet Konservatuvarı sınavlarına hazırlanır. Sınavı kazanan Murat Kekilli Üniversite Eğitimine burada devam eder 1994 yılında Konservatuvardan ayrılan Murat Kekilli İstanbul’a taşınır. Burada bir müzik grubu ile sanatını icraat ederken aynı yıl içerisinde gruptan ayrılarak kendi grubunu yani Kilikyalılar’ı kurmuştur. Eşek Gözlüm albümü ile ilk müzik hayatına adım atan Murat Kekilli bu albümü 1966 yılında çıkarmıştır. Bu sırada Yolculuk Grubu ile yeni çalışmalar çıkarmaya başlar.

Tarihler 1999 yılını gösterdiğinde Murak Kekilli o efsanevi albümünü çıkarmaya hazırlanmıştır. Bu Akşam Ölürüm albümünü Boğaziçi Müzik ile anlaşarak çıkartan Murat Kekilli istediği geri bildirimi dinleyicisinden alabilmiştir. Bu albümünden sonra kendini tüm Türkiye’ye tanıtan Murat Kekilli bir süre medyadan uzaklaşır ve albüm çalışması yapmaz olur. 2002 yılında yine aynı müzik ekibiyle yani Boğaziçi Müzik ile Yedialtı albümünü çıkartır. Her daim aynı şirket ile çalışan Murat Kekilli 2004 yılında da Avara albümünü çıkarmıştır. Geri kalan albümleri ise şu şekildedir;

2006 Bir Ahir Zaman

2010 Kalbimdeki Darp

2013 Gümüş Teller

Her albümünde Boğaziçi Müzik ile çalışan Murat Kekilli albümleri arasında sadece Kalbimdeki Darp adındaki albüme klip çekmiştir. Bu klip ile her yere ulaşan ünlü sanatçı başarısını sürekli olarak yükseltmiştir. Her daim insanlara yardımsever şekilde yaklaşan Murat Kekilli sakin yaşamı ve gözlerden uzak bir hayat sürmesi ile dikkatleri üzerine toplamaktadır.Hafif Rock şarkılarından en çok sevileni ise Bu Akşam Ölürüm’dür. Konserlerine devam eden Murat Kekilli hayatını İstanbul’da devam ettirmektedir.

Yorum yapmaya iznin yok!