r12

 Sevgili Yılmaz Tatlıses seni sevgiyle saygıyla rahmetle anıyoruz!

 

Mithat KörlerMithat Körler, 1955 yılında Eskişehir‘de doğmuştur. Eskişehir’de büyümüştür. İlkokul, ortaokulu Eskişehir’de okudu. Ünye’de öğretmen olarak görev yapan Eniştesinin yanına giderek liseyi ise Ünye’de tamamladı. Ünye Erkek Sanat Enstitüsü’nden mezun oldu. Yüksek öğrenimi için İstanbul’a gitti. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesini bitirdikten sonra eğitimci olarak hiç görev yapmadı.

Eskişehir’de kurmuş olduğu Mithat Körler orkestrasıyla uzun yıllar düğün salonlarında, sinema salonlarında vermiş olduğu konserleri profesyonel yaşama geçiş için önemli bir zemin hazırladı.

1980’li ve 1990’lı yıllardan arasında Arif Susam, Atilla Kaya, Ümit Besen, Ferdi Özbeğen ve Cengiz Kurtoğlu ile beraber birçok kaset yapmıştır.

Unutulmaz aşk şarkılarına imza atan fantazi Türkçe pop müziğinin güçlü seslerinden Mithat Körler, müzik hayatına 1970 yılında Ünye’de liseyi okuduğu yıllarda kurulan “Grup Örümcek” adlı gurup ile başlamıştır. Ünye’de ayrıca, 1972 yılında katıldığı Ünye Hafif Batı Müziği Yarışması’nda 1.liği Tarık Çakmakçı’ya kaptıran Mithat Körler, bu yarışmasının 2.si olmuştu.

Fanatik Eskişehirsporlu olan Mithat Körler, Eskişehir’in ünlü radyolarından bir radyonun da sahibidir

Mithat Körler, Sırma Körler ile evlidir. Eren (d.1983) adında oğlu vardır.

Albümleri :

– Aşk Bu Değil Mi

– Aşk Yalanmış

– Aşka Aşk

– Ben Varım

– Bıktım Senin Aşkından

– Gönül Salıncağı

– Gözlerini Yesinler & Askerim Ana

– Güneşimi Kaybettim

– İyi Gidiyor

– Oyun Havaları

– Oh Canıma Deysin

– Pişman Olursun

– Seviyorum

– Sırmalı

– Son Kararım

– Uslanmıyorsun

– Yeniden Başlasak & Yaylalar

Filmleri :

Oyuncu :

2010 – Çocuklar Duymasın (TV Dizisi)

Yorum yapmaya iznin yok!