r12

 Sevgili Yılmaz Tatlıses seni sevgiyle saygıyla rahmetle anıyoruz!

 

hayrullah özdenHayrullah Özden 05.06.1947 tarihinde Elazığ'da doğdu. Müziğe genç yaşta büyük ilgi gösteren Hayrullah Özden 12 yaşında TRT İstanbul Radyosu tarihinin en genç sanatçısı olarak müzik hayatına başlamıştır.

1965 senesinde Pathe Plak ta çıkardığı ISTANBULUN KIZLARI adlı plakla 125.000 adet satış yapıp, uzun süre müzik listelerinde 1 numara kalmayı başarmıştır. Bugüne kadar 45'in üzerinde Plak ve Albüm cıkarmıştır.

1969 yılında Sah & Diba Plakta Müzik Yönetmeni olarak çalıştığı sıralarda, şu an hepimizin çok yakından tanıdığı Sayın İbrahim Tatlıses'e TATLISES soyadını vermiş ve ilk plağı olan ; VAY BEN GARIBEM' i çıkarmıştır.

1971 yılının son aylarına kadar Türkiye'nin her ilinde konserler vermiştir.

1972 yılında avrupa turnesine çıkmış ve burada tanıştığı eşi ile 1975 yılında evlenerek Almanya'ya yerleşmiştir. Bu mutlu evlilikten iki çocugu olan Hayrullah Özden'in oğlu Cihan Özden 1999 yılında sürpriz grubu ile Almanyayı EUROVISION şarkı yarışmasında başarı ile temsil edip Almanya'yı Eurovision şarkı yarışmasında 3. yapmıştır.

Baba-Ogulun 2007 yılının ekim ayında Münih'te açtıkları MuniqMusiqStudios da yetenekli gençlere saz, gitar, san, bass, ve davul dersleri vermektedir. Almanya nin ilk ve halka açık en büyük Stüdyosunu işletmek Hayrullah beyin en büyük gururudur. Baba-Ogul 2011 Nisan ayında Istanbul, Mecidiyeköy de "Studio 9-Cihan Özden Productions" ismini verdikleri müzik yapım şirketi ve stüdyolarını açmıştır.

Yorum yapmaya iznin yok!