r12

 Sevgili Yılmaz Tatlıses seni sevgiyle saygıyla rahmetle anıyoruz!

 

bayİlham Behlül Pektaş (1933 / 2005)

Söz yazarı ve bestekar İlham Behlül Pektaş, 2005 yılında 72 yaşında iken kalp kırizi geçirmiş, kaldırıldığı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde hayatını kaybetmiş ve cenazesi Antalya'da toprağa verilmiştir.

Ölümünün ardından eşi Seniha Pektaş, "İlham Behlül Pektaş'ın çok tanınan Kahır Mektubu adlı şarkının da aralarında bulunduğu 300 parçanın bestesine ve güftesine imza attığını belirterek, cenaze törenine; ne beste verdiği sanatçılar, ne söz yazdığı kişiler, ne de beste yazdığı dönemlerde kendisinden övgüyle bahsedenler katıldı. MaalesefZeki Müren için yazdığı Kahır Mektubu gerçek oldu demiştir."

Vefâtından 10 ay kadar önce kendisi hakkında basında çıkan yegâne haber daha da acıdır: "Antalya'da bir eve giren iki kişi, ünlü bestekâr İlham Behlül Pektaş'ı tehdit ederek, para ve ziynet eşyalarını gasp ettiler. Özgürlük mahallesi'ndeki eve zorla giren 2 kişi, İlham Behlül ve Seniha Pektaş çiftini bıçakla tehdit etti. Gaspçılar, çiftin 60 TL ile Seniha Pektaş'ın kolunda bulunan bileziği alarak kaçtı"

Yorum yapmaya iznin yok!